AKCJA CHARYTATYWNA "Mikołaj dla wszystkich"

Akcja została przeprowadzona w naszej szkole z dużym rozmachem. Zaangażowała nie tylko uczniów, ale również rodziców i nauczycieli. Głównym organizatorem i motorem akcji była pani Marzena Lewandowska, która koordynowała wszystkie działania, a było ich wiele. Część zadań oczywiście miał do wykonania Szkolny Klub Wolontariusza. Akcja miała na celu zebrać pieniążki, a potem zakupić paczki dla uczniów, dla których taka pomoc przed świętami była wielkim prezentem. Akcja trwała 3 dni. 8 grudnia odbywały się mecze halowej piłki nożnej pomiędzy drużynami mieszkańców Nowego Stawu, naszych rodziców, nauczycieli i uczniów. Rodzice upiekli pyszne ciasta, przygotowali zimne i gorące napoje – każdy mógł zakupić coś dobrego dla siebie. Drugiego dnia, to występy uczniów, taniec, śpiew, inscenizacje, licytacje podarowanych przedmiotów, mnóstwo straganów z pysznościami do zakupienia oraz loterie i Koło Fortuny. Trzeciego dnia do głosu doszli siatkarze i kilka zespołów rozegrało interesujące zawody. Przy okazji zarówno widzowie, jak i zawodnicy mogli skosztować słodkości przygotowanych przez rodziców. Akcja zakończyła się dużym sukcesem – około czterdziestu uczniów naszej szkoły otrzymało paczki świąteczne bogato wyposażone przede wszystkim w słodycze.