Fundacja "Nadzieja" II
im. Stefanii Zaorskiej
w Nowym Stawie


Możesz wspomóc naszego podopiecznego 1% swojego podatku, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nr KRS0000345980 z dopiskiem na leczenie i rehabilitację... imię i nazwisko podopiecznego


Przekazywanie 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego w Polsce:

Kwota wynikająca z 1% podatku może być przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa. CZYTAJ WIĘCEJ...


Kacper OsiewiczKacper Osiewicz
ur. 19.07.2007r. zamieszkały w Nowym Stawie, Słowackiego 12.
Rozpoznanie: epilepsje, wodogłowie i zespół Dandy'ego - Walkera. Kacperek wykonuje pewne ruchy swoim ciałem, choć niekontrolowane, nie chwyta przedmiotów, widzi tylko kątowo. Chłopiec nie reaguje na swoje imię. Ożywia się podczas zabaw dźwiękowych, uśmiecha się wówczas. Nie sygnalizuje swoich potrzeb fizjologicznych, zaczyna być niespokojny, gdy jest głodny. Kacper mimo rehabilitacji samodzielnie nie trzyma i nie kontroluje głowy i całego tułowia w żadnej pozycji. Karmiony przez PEG. Objęty zajęciami rehabilitacyjnymi.
.
Wioletta GawkowskaWioletta Gawkowska
urodzona 15.02.1968r. Matka dwójki dzieci, siostra i córka. Dnia 31.10.2019 roku straciła przytomność, po wielogodzinnych badaniach okazało się ze pękł tętniak o którym nic nie wiedziała. Szybka operacja dała nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Niestety po 9 dobie doznała rozległego udaru, którego konsekwencją okazał się bezwład obustronny, brak kontaktu z rodziną. Na tą chwilę potrzebna jest rehabilitacja, która ma wielkie znaczenie. Dzięki niej Wioletta może odzyskać świadomość umysłową i mogą wrócić czynności ruchowe. Prosimy o pomoc w formie przekazania jednego procentu podatku.
.
Kajetan OlszewskiKajetan Olszewski
ur. 22.01.2010r. w kwietniu 2016r. zachorował na cukrzycę insulinozależną typu I. Jest to choroba nieuleczalna, autoagresywna w przebiegu której organizm sam całkowicie zniszczył wyspy trzustkowe odpowiedzialne za produkcję insuliny.
Wymaga codziennych częstych pomiarów glukozy we krwi. Miesięczny koszt takich badań to ponad 700zł. Kajtuś jak na swój wiek jest bardzo poważnym i mądrym chłopcem. Lubi się uczyć, szczególnie lubi matematykę. Jest ambitny i obowiązkowy. Ma także inne zainteresowania - piłka nożna i gry planszowe.
.
Iza StępniakIzabela Stępniak
urodziła się 22.09.1999. W Wieku 7 miesięcy zachorowała na zapalenie mózgu. Nie chodzi, nie mówi, nie siedzi samodzielnie, cierpi na lekooporną padaczkę. Jest całkowicie zdana na pomoc innych osób. W maju ub. roku nastąpiło pogorszenie jej stanu zdrowia, w wyniku czego konieczna była tracheostomia i założenie PEG-a. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne, dlatego prosimy o wsparcie .

Zuzia MilewskaZuzanna Milewska
urodziła się 09.03.2007 jako wcześniak w 26 tygodniu ciąży z wagą 710 gr. Ma wodogłowie pokrwotoczne, dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę. Lekarze przez 3 miesiące walczyli o jej życie. Przeszła operację wszczepienia zastawki otrzewniowo- komorowej. .

Patrycja SzydłowskaPatrycja Szydłowska
urodziła się 18 lipca 1995r.. Porażenie mózgowe, atrofia nerwów wzrokowych, padaczka, niedowład 4-kończynowy, hiperprolaktynemia, autoagresja. Uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjnego edukacyjno-wychowawczego "OREW" - Lasowice Wielkie. Patrycja bardzo lubi spacery (wózek inwalidzki). Prowadzana lubi chodzić, podrezymywana - tańczyć. Bardzo lubi seriale. Dużą przyjemność sprawiają jej rozmowy z dorosłymi oraz śpiewanie piosenek, szczególnie z lat 60-70-80. tych, których nauczyła ją mama. .

Zuzia BączekZuzanna Bączek
Zuzia choruje na encefalopatie po podtopieniu.Urodziła się 13.02.2002. Nie chodzi, nie mówi wymaga całodobowej opieki i systemetycznej kosztownej rehabilitacji. .

Gracja PętalGracja Pętal
Gracja urodziła się 06.11.1990, od szóstego miesiąca życia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Dzięki żmudnym, codzienym ćwiczeniom dziś samodzielnie siedzi na wózku inwalidzkim.Marzy o tym by chodzić. Jest jedną z pierwszych podopiecznych fundacji..

Paweł DopieralskiPaweł Dopieralski
urodził się 2 lipca 1987. Porażenie dziecięce. Uraz kręgosłupa. Ograniczenie ruchowe. Chodzi przy pomocy chodzika. Jest w Fundacji od samego początku. "Jestem dzieckiem fundacyjnym, tak mówiła p. Stenia, niewiele wówczas rozumiałem, ale za to teraz uwielbiam chodzić na rehabilitację, bo p. Jola – to nie tylko zwykła pani, dla mnie jest jak dobry kolega, dzieci Ją kochają. Cały zarząd Fundacji, stara się nam pomóc, umilić czas, pokazać świat z tej drugiej strony, gdzie nie ma szpitali, bólu i cierpienia. Fundacja to nie tylko napis na tablicy - to ludzie ogromnego serca, którzy poświęcają nam czas, wspierają nas...jak rodzina". Paweł ukończył Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Malborku. Nauczanie indywidualne.Jego marzeniem były studia - informatyka -, ale nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia. Choroba oczu nie pozwoliła, aby zrealizowały się jego plany życiowe. Paweł jest fajnym chłopakiem ale samtnym..

Szymon ŻołdakSzymon Żołdak
Szymek jest 19 miesięcznym pogodnym chłopcem, który urodził się 09.05.2009. Niedotlenienie okołoporodowe. Reanimowany i zaintubowany po urodzeniu - stan ogólnie ciężki. Porażenie czterokończynowe. .

Milena WiśniewskaMilena Wiśniewska
urodziłą się 15.11.1995. Niewidoma od urodzenia (zwyrodnienie barwnikowe siatkówki). Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu oraz szkołę muzyczną II stopnia w klasie organów. Obecnia studentka 3 roku Akademii Muzycznej w Gdańsku - kierunek kompozycja i teoria muzyki. Śpiewa w chórze akademickim. Bierze udział w festiwalach piosenki, warsztatach wokalnych i koncertach. Marzy o tym, by w przyszłości związać swoje życie zawodowe z muzyką i być traktowaną na równi z pełnosprawnymi. Milena po raz kolejny otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego..

Tomasz Wożniak

Tomasz Woźniak
W niedzielę 8 września 2013 roku Tomek (lat 41) podczas spaceru ze swoją 10-letnią córką Anią został ukąszony przez szerszenia w tył głowy. Z relacji świadków wynika, że zaczęła bardzo boleć go głowa, miał mocno zaczerwienione oczy. Poprosił przypadkowych ludzi o wezwanie karetki i zaopiekowanie się córką. Chwilę później w wyniku wstrząsu anafilaktycznego nastąpiło zatrzymanie akcji serca.[CZYTAJ WIĘCEJ]

Szymon Musiaka

Szymon Musiaka
    Nazywam się Szymon Musiaka. Urodziłem się 13 grudnia 1980 r. w Malborku. Szkołę podstawową ukończyłem w Nowym Stawie, liceum ogólnokształcące w Malborku, a studia w Bydgoszczy, gdzie zamieszkałem i podjąłem pracę. [CZYTAJ WIĘCEJ]