Witamy na stronie
Fundacji "Nadzieja" II

Bank Spółdzielczy w Nowym Stawie NR:
88 8304 0005 0000 3867 2000 0010

XVII bal "Nadziei"

10 lutego tradycyjnie odbył się juz po raz XVII bal "Nadziei" w Kompleksie Służb Ratowniczych w Nowym Stawie. Gości przywitał Prezes Fundacji Marek Rukat, życząc wspaniałej zabawy.
Teresa Jasińska wraz ze swoim zespołem wolontariuszy serwowała jak zawsze bardzo smaczne dania za które uczestnicy balu podziękowali gorącymi brawami i kwiatami.
Oprawa muzyczna na zmianę - Zespół "Smile" i Piotr Golec tj."DJ Mandaryn", którzy pracowali w ten wieczór w ramach wolontariatu.
Na początku balu wystąpił zespół taneczny z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka pod przewodnictwem Agaty Ciok. Pod koniec występu tańcząca młodzież porwała do poloneza gości balu. Koncert bardzo podobał się publiczności, nagradzając gorącymi brawami. Prezes podziękował koszem słodyczy i bukietem kwiatów dla Pani Agaty Ciok.
Na stołach leżały pocztówki Nowego Stawu, zrobione przez doktora Włodzimierza Żółtańskiego. Pocztówki z życzeniami były dedykowane dla Szymka z Malborka. Pocztówki te z datkami na "znaczek" zebrane przez listonosza zostaną przekazane na imprezie organizowanej przez Malborskie Morsy w dn.17.02.2018r. w Malborku.
Także tradycyjnie był tort z logo Fundacji ufundowany przez P.Marka Jendruszewskiego z firmy "JĘDRUŚ". Do krojenia tortu poproszono starostę Powiatu Mirosława Czaplę, W-ce starostę Waldemara Lamkowskiego, Burmistrza Malborka Marka Charzewskiego, Przewodniczącego Rady Fundacji dr. Zygmunta Tomczonka, dr.Dariusza Kostrzewę, Arkadiusza Jendruszewskiego i Andrzeja Pałkę W-ce przewodniczącego Rady Miasta Nowy Staw.
"Złoty pączek" - pączki ufundowane także przez firmę "JĘDRUŚ" sprzedawano po 10zł za sztukę. Pierścionek złoty do pączka podarowali Danuta i Zygmunt Tomczonek. Na złoty pączek trafił Burmistrz Malborka p. Marek Charzewski, który oddał go na licytację i uzyskaną kwotę przekazał Fundacji.
W trakcie balu wystąpił Tadeusz Seibert z własnymi piosenkami, które zostały gorąco przyjęte. Marek Rukat wraz z Tadeuszem Seibertem przeprowadził aukcję z różnych przedmiotów podarowanych przez uczestników balu i nie tylko: rękawice bokserskie od Michalczewskiego z autografem, podpisane koszulki Lechii Gdańsk przez zawodników, czy też drużyny reprezentacji Polski w skokach narciarskich a taże rowery, stylowe meble, zaproszenia do teatru, stadniny koni czy strzelnicy i inne.
Zabawa trwała do białego rana. Goście z różnych stron Gdyni, Gdańska, Elbląga, Pasa Nadmorskiego, Malborka, N.Dworu, Nowego Stawu zapowiadaja, żę wrócą tu za rok. Atmosfera na balach jest zawsze wyjątkowa.
Prezes Marek Rukat, zarząd i rada Fundacji a przede wszystkim podopieczni dziękują serdecznie za pomoc w organizacji BALU. Nie sposób wszystkich wymienić. Tym, którzy pracowali w kuchni, na sali, muzykom i artystom zespołu tanecznego, osobom sprzątającym. Tym, którzy przynieśli na bal przedmioty na aukcję i tym którzy je kupili. I tym w szczególności, którzy zechcieli bawić się wspólnie i przeżyć piękne chwile tej nocy.
Chcielibyśmy też zachęcić do wejścia na naszą stronę i do przekazania 1% na Fundację "Nadzieja II" im. Stefanii Zaorskiej lub wybraną osobę objętą opieką przez fundację.