ALFABET

Stanisław Całka

Były pracownik Fundacji - pracował jako konserwator "złota rączka".

Agnieszka Chomiuk

Mama Kuby - ale nie tylko dlatego od wielu lat jest wolontariuszką Fundacji. Jedną z jej wielu pasji jest pomaganie ludziom, co też czyni na co dzień w Stowarzyszeniu Na Rzecz Bezdomnych "Agape", pracując jako koordynator w projekcie "Pobudka uśpionych". Ale Fundacja to też dla niej wyzwanie - głównie ze względu na zainteresowanie arteterapią, co wykorzystała przy relizacji Integracyjnego Festiwalu Twórczości.

Anna Chomiuk

Wieloletni dyrektor Nowostawskiego Ośrodka Kultury. Pod jej opiekuńczymi skrzydłami rozpoczynała działalność Fundacja, korzystając z gościnnego Domu kultury w trakcie pierwszych spotkań organizacyjnych oraz imprez [spotkania opłatkowe, festyny, itd.] Udzielała i nadal udziela wszelakiej pomocy w zakresie organizacji imprez.

Józef Chomiuk

Wieloletni wolontariusz Fundacji. Zajmuje się przede wszystkim oprawą fotograficzną - przynajmniej połowa zdjęć na stronie oraz w folderach reklamowych jest Jego autorstwa. Ale jeśli trzeba coś przywieźć, zawieźć, dowieźć - szczególnie przed Balem "Nadziei" - Ziutek zawsze gotowy do drogi...

"Chórek NOK"

Zespół wokalno - instrumentalny, który powstał w Nowostawskim Ośrodku Kultury w 1998r. W swoim repertuarze miał wiele przebojów polskich i zagranicznych, poczynając od lat 60 - tych do najnowszych.
Zakończył swoją działalność ostatnim koncertem w trakcie Dnia Nowego Stawu w 2007, jednak członkowie raz do roku zbierają się [i zbierają siły ;)], aby zagrać na Balu "Nadziei"
W jego składzie przez lata przewinęło się wiele osób w wieku 14 - 54 lata, których łączyło jedno: miłość do muzyki.
Ostatni skład:

Roman Cichalewski

Syn Babci Stefanii. Cecha charakterystyczna wyglądu: długie włosy, których uparcie nie ścina od lat. Muzyk - amator, kocha gitarę, ale to perkusja jest miłością jego życia. Grał w różnych zespołach, poczynając od weselnianych, poprzez bluesowe, do rockowych.
Założyciel i szef zespołu "Chórek NOK" - trzeba przyznać, że umiał przyciągać talenty, dzięki czemu zespół miał szansę rozwijać się.

Mirosław Czapla

Starosta Powiatu Malborskiego.