IV POWIATOWY MARSZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH!!!

5 września 2009

"Nie straszne nam wichry i burze, Niegroźne nam deszcze ulewne, Nie pochłoną nas bagna, kałuże, Nasze peleryny są pewne" - tak śpiewał "SZTYWNY PAL AZJI", a tekst piosenki, wypisz, wymaluj, pasuje do nas!!! Bo gdy w sobotni poranek otworzyliśmy oczy, widok, który nas powitał, był straszny! Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz...:( Brrr...
Ale... no właśnie! Nam nie straszna żadna pogoda, gdy cel jest ważny! Dlatego, mimo paskudnej pogody, wiele osób zebrało się na Stadionie miejskim w Nowym Stawie. I to nie tylko mieszkańcy naszej gminy, przybyli także mieszkańcy powiatu malborskiego, na których przy Starostwie czekały podstawione autobusy.
Tak więc, Marsz wyruszył, a dziarskie miny i radosne uśmiechy, a także śpiewy w wykonaniu podopiecznych i wolontariuszy Fundacji odgoniły ponure chmury i zanim doszliśmy do centrum miasta, na niebie pojawiło się słoneczko:)
Teraz mogło być już tylko lepiej. I było :) Wspólnie utworzyliśmy piękny krąg przyjaźni, który połączył wszystkich - niepełnosprawnych i sprawnych. Towarzyszyła nam Orkiestra działająca przy Nowostawskim Ośrodku Kultury. Zaśpiewała Milenka Wiśniewska, której piękny głos nowostawianie mieli okazję usłyszeć już na Festynie Rodzinnym. Wystąpił też nasz fundacyjny zespół i okazało się, że próby nie poszły na marne - porwaliśmy do śpiewania nie tylko siebie, także widzów... No a później... poezja smaku, czyli grochówka Matki Teresy z NOK-u ;)
Czas na krótkie podsumowanie... Po raz kolejny okazało się, że jesteśmy otwarci na drugiego człowieka, nawet gdy jest od nas inny. Po raz kolejny okazało się, że umiemy być obok siebie razem, uśmiechnąć się do siebie, podać rękę, wspólnie zaśpiewać... Cóż można jeszcze dodać? Tylko jedno... Do zobaczenia za rok... !!!