III Powiatowy Marsz Niepełnosprawnych

Nie mogło nas tam zabraknąć...

Dnia 13 września po raz trzeci przemaszerowaliśmy ulicami Nowego Stawu, integrując się z mieszkańcami powiatu malborskiego. Frekwencja była bardzo dobra, chociaż pogoda mocno jesienna. Do marszu grała nam Orkiestra Nowostawskiego Ośrodka Kultury, korowód otwierali wspaniali chłopcy na swoich wspaniałych maszynach, lśniących i radujących oczy. W powietrzu łopotały chorągiewki i baloniki. Razem z Fundacją maszerowali kuracjusze z AGAPE - jedni pieszo, bardziej chorzy na wózkach inwalidzkich.
Na rynku odbył się krótki postój i przemowy, by uświadomić nam, w jakim celu się spotykamy. Marsz zakończył się wspaniałą zabawą na terenie Agape - były śpiewy, wesołe skecze, przygotowane przez wolontariuszy, a na zakończenie wspaniała grochówka z „wkładką”.
Mamy nadzieję, że cel Marszu Niepełnosprawnych jest zrozumiały dla zdrowych członków naszej społeczności i nasze fundacyjne dzieci są w pełni akceptowane, co bardzo cieszy, a przede wszystkim wzrusza.
Danusia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, autorstwa wolontariusza Fundacji, Ziutka Chomiuka [Więcej]